Skvelý a chutný darček na každú príležitosť – Fotopostup s návodom v článku

Raz som si vyskúšala vyrobiť jeden darček, ktorý som videla na internete. Bohužiaľ som vtedy k nemu nemala návod tak som si ho vymyslela sama. Chcem ťa inšpirovať k tomu, že darček nemusí byť vždy len dezert, fľaša alebo kytica a môžeš si ho vyrobiť aj sám/a. Potrebuješ na to byť trocha zručný/á a mať kreatívnu myseľ. Ostatné už ide samo.

Teraz ti chcem ukázať postup ako to dopadlo keď som toto vyrábala prvý krát a postupne som naberala zručnosti. Nakoniec došlo k tomu, že som bola požiadaná vyrobiť  to aj na svadobnú hostinu na každý stôl.

 

Tak poďme na to.

Čo budeš potrebovať?

  • kvetináč ľubovolnej veľkosti (záleží od toho akú veľkosť polystyrénovej gule použiješ)
  • polystyrénovú guľu – ako vidíš na obrázku dá sa zohnať aj pologuľa. Ja som kúpila najprv guľu a potom kvetináč. Ľahšie zoženieš kvetináč keďže polystyrénové gule máš len niekoľko veľkostí.
  • farebný fondán – neskôr som zistila, že nie je nutný, ale vtedy som nechcela nech pod tým trčí biele ale modré a toto mi prišlo zaujímavé tým že je to jedlé
  • pomôcky: lepiaca pištoľ, špendlíky, organza tebou vybranej farby, upečené muffinky, sladkosti, krém na muffiny(ja som použila iba mascarpone nakoľko sa pomaly topí), stuhy,mašle, špáratká, nožnice.

Postup:

1.Do kvetináča vložíme polystyrénovú guľu. Ak sa v ňom hýbe pokojne ju upevni lepidlom. Následne, časť kde je polystyrén pokryjeme rozvaľkaným fondánom a uhladíme do všetkých strán.

Pozor: Fondán tam nemusí byť. Ak sa chystáš lepiť na to čokoládové bonbóny, fondán nedávaj. Je to vtedy zbytočné. Ak však budeš napichovať iba koláčiky tak fondán môžeš dať.

 

2.Priprav si organzu a stuhu podľa tvojho výberu a obviaž okolo kvetináča. Skús spraviť peknú mašličku

 

3.Upeč si muffiny 🙂 Ešte neozdobené muffiny  napichuj, ideálne na dve špáratká, a zapichuj ich tak ako sa ti hodí do polystyrénu.Až keď budeš mať všetky muffiny na polystyréne začni ozdobovať krémom. Môžeš použiť aj rôzne cukrárske posýpky, koráliky a iné ozdoby.

4.Vytrčajúce miesta dolaď s organziu stuhami a korálikmi.

5.Voilà

Takto vyzeral darček pre moju maminu 🙂

Je tam 15 ks muffinov. Robila som aj také kde bolo menej muffinov a prázdne miesta som vyplnila čokoládovými bonbónmi.

Ako som na začiatku spomínala robila som takéto aj na svadbu. Tu je pár obrázkov o tom ako to dopadlo 😀

 

 

Dúfam, že sa ti tento foto postup páčil. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhaj kontaktovať na e-mail: obchod@sladkedarceky.sk

Rada ti pomôžem a poradím.

Pekný deň 🙂

 

 

Pridaj komentár