Hľadáš darček ? Prečítaj si 7 krokov na prípravu originálneho darčeka

Box s cukrovinkami

Ahoj

Rozhodla som sa prispieť ďalším článkom, alebo skôr fotopostupom na darček.

Dnes už nie je problém kúpiť darček. Obchody preplnené, internet plný nápadov, ale čo takto darček vyrobiť? To čo vyrobíš bude stále originálny kúsok, lebo nikto iný to nespraví presne tak ako ty. Ak nie si moc zručný/á tak niekoho popros o pomoc.

Prinášam ti návod na výrobu originálneho darčeka, podľa ktorého rýchlo a jednoducho vyrobíš svoj vlastný.

Tak poďme na to:

 

Čo budeš potrebovať

 • Lepiacu tavnú pištoľ
 • Nožnice
 • Farebné papiere
 • Krabicu od topánok
 • 1m organzy podľa tvojho výberu
 • Novinový  papier
 • Kúsok kartónu
 • Fixky
 • Umelé kvety
 • Stuhu
 • Sladkosti

 

Postup

 1. Takmer v každej domácnosti sa nájdu krabice od topánok. Ja ich tiež len hromadím, ale konečne som našla využitie 😀

Samozrejme krabice sú väčšinou s potlačou, alebo sú zašpinené a obité. Preto ich najprv očisti a oblep farebným papierom podľa výberu. Ja som zvolila bielu, čiernu a červenú.

Spodok krabice je teraz čierny, boky biele a celé som to ozdobila červenou stuhou, ktorú som prilepila, aby sa nešmýkala.

Veko krabice som na bokoch oblepila čiernym papierom a previazala stuhou, ktorú som tiež radšej prilepila.  Ako čerešničku som prilepila mašľu, ktorú som vyrobila z organzy.

Darčeková krabica

2. Ako si si určite všimol/a napísala som tam meno. Môžeš ho tam napísať aj ty, ale nie je to nutné. Nakoľko ja škaredo píšem, použila som šablónu. Je to prekreslené obyčajnou fixkou.

Môžeš tam nakresliť obrázky, napísať básničku, venovanie, čokoľvek čo ti napadne. Ja som bola kreatívna až na srdiečka 😀

Šablóna na písanie

            Krabica hotová. Teraz ideme na obsah

3. Krabicu som zvnútra vyplnila novinami keďže bola príliš hlboká a obsah by sa strácal. Na noviny som položila kartónový obdĺžnik , ktorý som vystrihla podla rozmerov krabice.

Treba zakryť vyčnievajúci kartón. Ja som ho prekryla červenou organzou, ktorú som tam na niektorých miestach prilepila aby držala tvar.

 

Ozdobná krabička

4.  Vystrihni si z kartónu srdiečko. Veľkosť je na tebe len nech sa zmestí do krabice 😀  Na kartónové srdiečko postupne prilep čokoládu podľa tvojho výberu. Ja som zvolila raffaello.

srdirčko raffaello
Srdce s raffaello

5.  Srdiečko potri lepidlom a prilep do krabice

Darček raffaello

6. A môžeme sa pustiť do ozdobovania. Tu sa môžeš vyblázniť. Nemusíš postupovať ako ja, ale ak nemáš kreatívnu chvíľku pokojne sa inšpiruj.

Ja som najprv srdiečko oblepila malými kvetinkami.

darček s cukrovinkami

7. Mne sa to už aj takto páčilo, ale keď už mám viac kvetov tak skúšam ďalej. Priložím ružičky, kartičku s odkazom…a Tadááááááááá

Box s cukrovinkami

Ani to nebolelo. Až na tých pár popálenín od lepidla. 😀

Na moju prvotinu som bola celkom spokojná, ale čakala som hlavne na reakciu iných. Preto aj ty môžeš komentovať dole pod článkom čo vravíš na tento darček, či som to zvládla a ak si to skúšal/a aj ty, pošli mi fotku na  obchod@sladkedarceky.sk.

 

Čoskoro pripravím ďalšie návody na super darčeky 🙂

Krásny deň :*

Pridaj komentár